Dziennik na swojej stronie internetowej pisał o „polskim obozie” w Sobiborze. Taką informację zawarto w artykule dotyczącym otwarcia polsko-holenderskiej wystawy poświęconej zbrodniom w niemieckim nazistowskim obozie zagłady w Sobiborze.
Konsul dyżurny z Konsulatu Generalnego w Kolonii w rozmowie z Polskim Radiem poinformował, że polska placówka podejmie interwencję w tej sprawie i wyśle odpowiednie pismo do redakcji „Frankfurter Neue Presse”. Działania w związku z użyciem zwrotu „polski obóz” zapowiedziała w rozmowie z Polskim Radiem również wiceprzewodnicząca Związku Polaków w Niemczech Anna Wawrzyszko.
Niemiecki nazistowski obóz zagłady w Sobiborze funkcjonował w ramach „Einsatz Reinhardt” w latach 1942–1943, w lasach 4 kilometry od wsi Sobibór, niedaleko od linii kolejowej łączącej Chełm z Włodawą. Budowa obozu rozpoczęła się w marcu 1942 w ramach „Aktion Reinhardt”. Liczba ofiar nie jest łatwa do ustalenia, ze względu na niewielkie pozostałe archiwa. Szacunki wskazują na min. 250 tys. Żydów.