Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników badań z 2017 roku badacze z Narodowego Instytutu Antropologii i Historii i Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku, rzucają światło dzienne na najnowsze odkrycia dokonane w Piramidzie Księżyca, zbudowanej w III wieku naszej ery.
Archeolog Veronica Ortega z INAH w Meksyku przekazała, że maisto Teotihuacan uważane było za mekkę cywilizacji, dlatego to, co znaleźć będzie można w odkrytych pomieszczeniach Piramidy Księżyca może pomóc w rozwikłaniu związków, jakie ta starożytna metropolia miała z innymi regionami Mezoameryki.
Odkryć dokonano wykorzystując tehchnikę obrazowania zwaną elektryczną tomografią opornościową, która umożliwia pomiar i mapowanie struktur podpowierzchniowych. Ukryta komnata ma 15 metrów i znajduje się około 8 metrów pod powierzchnią. Oprócz tego, zespół naukowców znalazł tunel, prawdopodobnie łączący komnatę z południową częścią położonego przed piramidą Placu Księżyca. Odkrycia te mogą być według badaczy związane z wierzeniami Azteków i ich koncepcją podziemnego świata Mictlan. Przypuszcza się, że w tym miejscu mogli oni składać ofiary.
Czytaj też:
12 listopada dniem wolnym? Organizacje pracodawców apelują o wstrzymanie prac nad ustawąCzytaj też:
Znalazł opuszczony dom i zaczął go wynajmować. Teraz sąd nadał mu prawo własności