Ukraińscy nacjonaliści, Francuzi, a może ludzie milionera Aristotelisa Onasisa? Szukając odpowiedzi na pytanie, kto stał za jednym z najgłośniejszych morderstw politycznych PRL, prokuratorzy snuli różne teorie.
Po siedmiu latach procesu sąd orzekł, że przygotowane przez prokuratorów dowody na słynny układ warszawski Pawła Piskorskiego, o którego istnieniu przekonywało PiS, nadają się do kosza.
Gdyby nie to, że jedna z jego klientek zmarła, Maciej Ż. najprawdopodobniej ciągle handlowałby w internecie trującymi substancjami na odchudzanie. „Wprost” poznał kulisy tego śmiercionośnego biznesu.
Gdyby naczelny „Wprost” oddał laptopa, mógłby się narazić na odpowiedzialność karną. Ujawnienie tajemnicy dziennikarskiej to przestępstwo – przekonuje dr nauk prawnych Hanna Gajewska-Kraczkowska*.
Kosmetyczne zmiany przepisów nie dadzą nowej jakości. Biegłym trzeba też podnieść wynagrodzenia – mówi prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski, prorektor UW.
W sprawie zabójstwa filozofa z Uniwersytetu Jagiellońskiego Artura R. i jego rodziny wydano pięć wyroków. O każdym decydowali biegli psychologowie i psychiatrzy.